Menü

google sandbox facebook paylaş google sandbox twitter paylaş google sandbox google plus paylaş google sandbox linkedin paylaş
08.11.08
Cumartesi


google sandbox


Arkadaşlar sitemde oluşan google problemlerinin kaynağını buldum sanırım. Sorun google ın sandbox olayındaki filtrelerden kaynaklanıyor. Benim sitemi filtrelemiş birnevi.

Nedenini araştırdım ve nedeni sitemin ziyaretçisinin çok olması dolayısıyla google ın daha bi dikkatli incelemesiymiş. Sandbox a tam olarak düşmediğim için mutluyum. Tamamiyle düştüğünüzde sitenizin linki ile arama yaptığınızda bile son sayfalarda çıkıyorsunuz veya hiç çıkmıyorsunuz.

Peki nedir bu sandbox ?

Sandbox google ın siteleri inceleyip kendince filtreleme yaparak siteyi belirli kriterlerle kendi arama motorunda silen veya sonlara düşüren bir sistemidir. Genellikle sitenize çok fazla üst PR li sitelerden link alıyorsanız veya kelimeler üzerinde çok duruyorsanız yani bazı kelimelerde arama motorlarında üst sıralara çıkmayı kasıyorsanız sandbox a düşersiniz.

Tabiki sandbox uzun süreli birşey değil. Bazen bir haftada bazende birkaç ayda düzeliyor. Normal olarak google o kadar fazla site varken sadece sizin sitenize özen gösterip sürekli filtreleme uygulayamıyor ve bir zaman sonra bırakıyor.

Sandbox dan çözüm yolunu araştırdığımda söylenen tek şeyin beklemek olduğunu gördüm. Evet kurtulmanızın tek yolu beklemek. Bu arada sitenizde şüphelendiğiniz bazı yazılarınızı silebilirsiniz. Bir yandanda sitenize ziyaretçi çekmenin farklı yollarını araştırıp onları uygulayabilirsiniz. İleride filtrelemeden veya sandbox dan çıktığınızda kat kat fazla ziyaretçi kazanırsınız.

Sonuç olarak tek çözüm beklemek ve sitenize bakım yapmak. Umarım böyle şeylerle karşılaşmazsınız. Benim için çok kötü oldu. günlük hitim 5 de 1 oranında düştü. Şu anda beklemedeyim bakalım neler olacak :)

Kolay gelsin.

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: 

Yazan: ali
Yorum: bu sandbox olayı çok kötü birşey 2aylık domain e bi ton yerden link werdim.. site patladı yaw...