Menü

Dünyanın Durduğu Gün facebook paylaş Dünyanın Durduğu Gün twitter paylaş Dünyanın Durduğu Gün google plus paylaş Dünyanın Durduğu Gün linkedin paylaş
15.12.08
Pazartesi


Dünyanın Durduğu Gün


Filmi izlemeye İstinye Park'a gittik. Neden oraya gittik çünkü filmin i-max teknolojisi ile geldiğini öğrendik ve İstabul'da birtek İstinye Park'da i-max var. Batman darknight'ı da orda izlemiştik ve i-maxin hakkını vermişti. Fakat sanırım bu filmde i-maz ile çekilmiş bir sahne yoktu.

Film ile ilgili düşüncelerim ise olumsuz yönde. Efektler hariç izlenecek bir yani yok. Senaryo aşırı basit. Bir nevi Nuh'un Gemi'sini anlatmışlar. Filmin konusuda kısaca şöyle

Filmde dünyanın insanlara ait olmadığını anlatıyorlar. İnsanlığın kendi sonlarını getireceğini anlayan evren koruyucuları ( uzaylılar )  dünyaya yeni bir başlangıç vermek için gelirler. Öncelikle dünyanın heryerine parlak küreler düşer ve her canlıdan alıp yok olurlar. Daha sonra dünyanın yok olması evresi başlar. Bu esnada evren koruyucularının başı olan Klaatu ( Keanu Reeves ) ünlü bilimci Dr. Helen Benson ( Jennifer Connelly ) ve oğluyla çeşitli olaylar yaşar... Gerisini anlatmiyim : )

Bu film 1951 de çekilen The Day The Earth Stood Still'in yeniden yapımı. O filmde de 12.12.2008 de insanlığın son bulacağı anlatılıyordu.

İyi seyirler.

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: sinema, film, dunyanın durdugu gun, dunyanin durdugu gun, dunyanin, durdugu, gun, imax