Menü

Diplomasi Ne Demek ? facebook paylaş Diplomasi Ne Demek ? twitter paylaş Diplomasi Ne Demek ? google plus paylaş Diplomasi Ne Demek ? linkedin paylaş
23.07.08
Çarşamba


Diplomasi Ne Demek ?


Diplomasi Budur  (alıntıdır)

 Adamin biri Afrika'da safariye çikarken yanina minik köpegini de almis. Minik köpek bir gün ormanda dolasip, kelebekleri kovalar, çiçekleri koklarken kayboldugunu fark etmis. Ne yapacagini düsünürken bir de bakmis ki karsidan bir leopar geliyor ve belli ki günlük yiyecegini ariyor. "Simdi basim dertte" diye düsünmüs minik köpek. Etrafina bakmis yerde kemik parçalarini görmüs. Hemen arkasini leoparin geldigi yere dönerek kemikleri kemirmeyebaslamis, bu arada da arkadaki hareketi kestirmeye çalisiyormus. Leopar tam saldiracakken minik köpek kendi kendine konusmus; "Ne kadar lezzetli bir leoparmis. Acaba etrafta bundan bir tane daha var mi?" Bunu duyan leopar bir anda donmus kalmis ve en yakindaki agaca tirmanarak dallarin arasina saklanmis. "Tam zamaninda kurtardim yoksa bu köpege yem olacaktim" diye düsünmüs leopar. 


  Bütün bunlar olup biterken bir baskaagacin üstündeki bir maymun olanlari izliyormus. Bildiklerini kullanarakbundan sonra leopardan kurtulabilecegini düsünmüs. Leoparin yanina giderek neler oldugunu anlatmis. Leopar kopegin yaptiklarina çok sinirlenmis ve maymuna "Atla sirtima, gidip sunu yakalayalim" demis. Ancak minik köpek neler oldugunu pek anlayamamış ve leoparin sirtinda maymunla birlikte süratle kendisine yaklastigini fark etmis. "Simdi ne yapacagim" diye düsünürken kaçmaya tesebbüs etmemis. Bunun yerine arkasini leoparin geldigi yöne dönerek, kemikleri kemirmeye devam etmis. Tam leopar saldiracakken yine kendi kendine konusmus; "Bu aptal maymun da nerede kaldi? Yarim saat önce bir leopar daha getirsin diye gönderdim, hala haber yok!" 


   Diplomasi böyle birsey olmalı. (yapabiliyorsan; hızlı düşün, sakin ol, güçlü görün ve düşmanını kendi silahı ile yen!)

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: 

Yazan: lokman
Yorum: çok teşekkürler hikaye çok güzel ve aradığım şeyi buldum alah sizden razı olsun lokman akbulut
Yazan: Aybar DUMLU
Yorum:

Birşey değil.

Yazan: latimany
Yorum: hikaye çok güzel çok hoşuma gitti teşekkür ederim..
Yazan: Sanane
Yorum: Hikaye güzel ama sözlük anlamı olarak yazsaydınız keşke