Menü

Minecraft ile ilgili ilginç bilgiler facebook paylaş Minecraft ile ilgili ilginç bilgiler twitter paylaş Minecraft ile ilgili ilginç bilgiler google plus paylaş Minecraft ile ilgili ilginç bilgiler linkedin paylaş
24.05.2020
Pazar


Minecraft ile ilgili ilginç bilgiler


Minecraft ile ilgili ilginç bilgileri yazıda bulabilirsiniz. 

Minecraft Markus Persson adında İsveç doğumlu yazılımcı tarafından yapıldı. Yazılımcının Minecraft dünyasında Notch takma adı var.

Notch 4 yıl yazılımcı olarak çalıştıktan sonra Minecraft oyununu yapmış. Daha önce çalıştığı firma candy crush oyununu yapan firma. Başlangıçta oyunun adı "mağara oyunu" olarak koyuldu. Sonrasında oyunun adını Minecraft olarak değiştirdi.

Minecraft ilk olarak alfa versiyonu ile 2009 yılında bilgisayar oyunu olarak çıktı. 2011 yılında tam sürüm olarak yayınlandı. Günümüzde 100 milyondan fazla insan Minecraft oynuyor.

Minecraft için reklam harcaması yapılmadı. Özellikle Youtube oyunun yayılması için çok önemli bir kaynak oldu. Facebook Reddit gibi sosyal ağlar oyunun yayılmasında çok etkili oldu. Oyun kulaktan kulağa söylenerek yayıldı. Günümüzde oyunu oynayanların çoğu Youtube üzerinden izledikleri videolar ile oyunu öğrendiler. Minecraft tüm platformlarda 54 milyondan fazla satıldı. 

Creeper'lar görünüş olarak domuza benzeyeceklerdi. Kısa ve şişman olacaklardı. Yazılımda yapılan hatadan dolayı tam tersi bir görünüşe sahip oldular. Bu şekilde beğenilince yazılımcılar bu şekilde kalmalarına karar verdiler.

Danimarka oyunda birebir ülke haritasını yaptı. Amaçları ülkede oyunu oynayan çocukların coğrafya bilgisi olarak Danimarka'yı çok iyi öğrenmeleriydi. Amerikalı bilgisayar korsanları oyuna saldırdılar ve bütün Danimarka bayraklarını silip Amerika bayraklarıyla değiştirdiler.

Minecraft düz bir alana kurulu ve bu alanı baştan sonra yürümek 820 saat sürüyor. Denemişler ve bulmuşlar :)

Beklenen oldu ve Minecraft çok fazla oyuncuya ulaşınca Microsoft firmayı satın aldı. 2014 yılında 2.5 milyar dolar ödeme yaptı. Oyun geldiği seviye ile bu parayı hak etti.

[ YORUM YAZ ] [ YAZDIR ]
Anahtar kelimeler: oyun, minecraft, detaylar, bilgiler, gizli bilgiler, bilinmeyenler, ilnginç bilgiler